Keresztény-muzulmán párbeszéd Esztergomban
2008. április 17., csütörtök 09:54

www.swissinfo.chA Európai Püspöki Konferenciák Tanácsa (CCEE) és az Európai Egyházak Konferenciája iszlám kapcsolatokért felelős bizottsága (CRME) Esztergomban ülésezik április 17-20. között Erdő Péter bíboros, a CCEE elnöke meghívására. A találkozón muzulmán vezetők is részt vesznek, hogy a bizottság tagjaival közösen előkészítsék az októberben Brüsszelben tartandó európai keresztény-muzulmán konferenciát.

A CRME 1986-ban alakult ökumenikus bizottság, célja, hogy az európai egyházakat az iszlámmal való kapcsolat keresésében és erősítésében segítse.

Az Esztergomban ülésező testület az iszlám európai képviselőivel kiegészülve készül az európai keresztény-muzulmán konferenciára, amelyet Brüsszelben rendeznek október 20-23. között. E találkozó témája: Európai állampolgárok és hívők. Keresztények és muzulmánok mint aktív partnerek az európai társadalomban.

Az esztergomi összejövetel napirendjén szerepel emellett két dokumentum előkészítése. Az egyik irat a vallásos indíttatású erőszak egyes eseteivel kíván foglalkozni, a másik témája, miként hat a papok és lelkipásztorok munkájára az európai muzulmán jelenlét.

A négynapos találkozón megvitatják azt a 2007. október 13-án kiadott nyílt levet, amelyet 138 muzulmán vallási vezető intézett az egyházak és keresztény közösségek elöljáróihoz, valamint az európai muzulmánok idén januárban kelt chartáját, amelyet 400 muzulmán egyesület és szervezet írt alá.

Beteljesedett!