A történelmi egyházak közös sajtótájékoztatója
2008. április 18., péntek 12:56

Egyházaink a társadalom értékhordozó tényezői címmel közös sajtótájékoztatót tartott Erdő Péter bíboros, az MKPK elnöke, Bölcskei Gusztáv püspök, a Magyarországi Református Egyház Zsinatának lelkészi elnöke, Ittzés János, a Magyarországi Evangélikus Egyház elnök-püspöke és Feldmájer Péter, a Magyarországi Zsidó Hitközségek Szövetsége elnöke április 18-án az MKPK székházában.

Az egyházi vezetők szerint a vallásos emberek, az egyházi közösségekhez tartozó állampolgárok a mindennapi élet anyagi és más természetű gondjai ellenére a családi életben, munkahelyükön és a közéletben is az össztársadalmi átlag feletti türelemet, szolidaritáskészséget és munkabírást tanúsítanak. Mindez azt bizonyítja, hogy a hitéleti tevékenység, az egyházi karitatív és szociális munka olyan társadalmi értéket képvisel, amelyre a nemzetnek mindenkor, így napjainkban is nagy szüksége van.

Az egyházak tevékenységének anyagi biztosításához jelentős mértékben járul hozzá a személyi jövedelemadóból felajánlható egy százalék, melynek gyűjtésére az egyházak külön-külön és közösen is kampányt folytatnak. Az elmúlt esztendőben a három keresztény történelmi felekezet fogott össze e célból, idén az együttműködés kibővült a Mazsihisz részvételével. A közös kampány elemei megtekinthetőek a www.bizalmiszavazat.hu oldalon.

(Forrás: MKPK Sajtóiroda)

Beteljesedett!