Erdő Péter bíboros Bukarestbe utazik
2008. május 26., hétfő 11:54

A Humanae Vitae kezdetű enciklika megjelenésének évfordulóján kétnapos nemzetközi konferenciát rendeznek május 27-28. között Bukarestben. Az etikai kérdésekkel foglalkozó szekcióülést Erdő Péter bíboros, az Európai Püspöki Konferenciák Tanácsának (CCEE) elnöke vezeti.

A résztvevőket Ioan Robu, Bukarest metropolita érseke mutatja be, majd Lozano Francisco-Javier érsek, a Szentszék romániai apostoli nunciusa mond köszöntőt. Ezt követően román ortodox egyházi vezetők, bukaresti állami vezetők, egy olasz parlamenti képviselő, valamint az UNESCO képviselője mond üdvözlő beszédet.

A tanácskozás első napján etikai kérdésekről esik szó, a szekcióülést Erdő Péter bíboros vezeti. Az enciklika normatív jellegéről tart előadást Francesco Coccopalmerio címzetes érsek, a Törvényszövegek Értelmezésének Pápai Tanácsa elnöke. Elio Sgreccia érsek, a Pápai Életvédő Akadémia elnöke a Humanae Vitae házasságra vonatkozó részeit tárgyalja, Gianfranco Girotti püspök, az Apostoli Penitenciária vezetője pedig az enciklika keresztény öntudatra gyakorolt hatását elemzi. Agostino Montan, a Lateráni Egyerem professzora a dokumentum egyházi tanítóhivatali fontosságáról és kánonjogi aspektusairól beszél. Délután dogmatikai kérdésekre kerül sor, másnap orvosi és pasztorális szempontokat tárgyalnak a meghívottak, akik között teológusok, orvosok és más szakemberek is találhatók.

Hogyan adhatja testét eledelül nekünk?