A misszió az egyház egyetlen küldetése
2008. május 28., szerda 09:51

A Pápai Missziós Művek (PMM) közgyűlését május 15-21. között tartották Rómában. Százharminc országból érkeztek a küldöttek, hazánkat Madasserry Sebestyén verbita, a PMM magyarországi igazgatója képviselte. Az alábbiakban közöljük beszámolóját.

Az első két napot az újonnan kinevezett nemzeti igazgatók képzésének szentelték. Az előadók hangsúlyozták a PMM igazgatók szerepének fontosságát a missziós tudat terjesztésében. Mgr. Henryk Hoser érsek, a PMM elnöke szerint a modern kihívások közepette nagy bátorságra és teljes bizalomra van szükség. A közgyűlés kontinensenkénti találkozókkal folytatódott. Én voltam az egyetlen indiai – természetesen Magyarország képviseletében – az európai csoportban. A beszélgetés középpontjában az állt, hogyan lehet Európát megszabadítani a kommunizmus örökségétől. Mindenki egyetértett abban, hogy a Pápai Missziós Művek nagy munkát végez az egyes országokban, és ébren tartja az Egyház egyetlen küldetését, a missziót. Emlékezetes volt Marguerite A. Peeters szociológusnő előadása a globalizációról és annak az Egyházzal kapcsolatos nyelvi hatásairól.

Koncelebrált szentmisén vettünk részt a Szent Péter-bazilikában Ivan Dias bíboros, a Hitterjesztési Kongregáció prefektusának vezetésével, és XVI. Benedek pápával audiencia keretében találkozhattunk.

Számomra a Szentatyával való találkozás és a más országokból érkezett igazgatókkal folytatott személyes beszélgetések nagyon sokat jelentettek. Sok ötletet kaptam, hogyan kell a missziós öntudatot terjeszteni. Imádkoztam II. János Pál pápa sírjánál, és közbenjárását kértem Magyarország lelki megújulásáért.

(Forrás: MKPK Sajtóiroda)

Ti barátaim vagytok, ha megteszitek, amit parancsolok nektek.
  Jn 15,12-17

Szűz Mária, a keresztények segítsége

Legyőztem a világot – mondja Jézus. A feltámadt Krisztus győzött a bűn és a halál felett, legyőzte a sötétséget és a rosszat. Vele túljuthatunk az evilági küzdelmeken. Vele mi is győzedelmeskedhetünk minden ellenséges erőn, amely lefele húz bennünket. A győzelmes Krisztus magával ragad bennünket. Ha az Atyától születünk, és hallgatunk a Fiú szavára, a Lélek erejével legyőzhetjük a világban a rosszat.