Virtuális körutazás Európa helyi egyházaiba
2008. július 14., hétfő 10:08

Az Európai Püspöki Konferenciák Tanácsának (CCEE) honlapja megújult formában áll július közepétől az olvasók rendelkezésére. Az egyik újítás egy olyan Európa térkép, amelynél az egyes országokra, illetve Skandinávia esetében ország csoportra ráklikkelve azonnal eljut a látogató az illetékes püspöki konferencia honlapjára.

A harminchárom konferencia közül immár csak ötnek nincs saját honlapja, az albánnak, a lettnek, az orosznak, a Szerbiát, Montenegrót, Macedóniát és Koszovót magába foglaló Cirillről és Metódról elnevezettnek és a töröknek. Izland és Skandinávia négy országa, amely országokban a katolikusok kis létszámú közösségekkel vannak jelen, közös konferenciát alkotnak. Európában vannak olyan országok, amelyeknek nincs püspöki konferenciájuk, mert egy-egy egyházmegyéből állnak, de ezek is tagjai a CCEE-nek. Ilyen Monacó, Moldávia és Luxemburg. Van viszont egy olyan ország is, amelyben két püspöki konferencia működik: Ukrajnában a latin és a görög rítusú püspökök külön testülteket alkotnak.

A honlapokat végignézve sok hasonlóságot, de legalább annyi különbözőséget is találunk. Általában mindegyikről el lehet jutni az adott ország egyházmegyei honlapjaira, a különböző intézmények, mozgalmak és katolikus sajtóorgánumok webes felületeire. Sok esetben idegen nyelvű összefoglalókat, híreket is találunk a helyi egyházakról, vagyis a számítógép segítségével immár könnyen ismerkedhetünk a katolikus Európa sokszínű valóságával. A CCEE honlapja, illetve a virtuális utazáshoz ajánlott térkép elérése: http://ccee.ch

(Forrás: MKPK Sajtóiroda)

Beteljesedett!