Az apostolok egyháza
2008. július 30., szerda 08:15

XVI. Benedek szerdai általános kihallgatásain hitvalló embereket, ma is figyelemre és követésre méltó szenteket állít példaként a hívők és a jóakaratú emberek elé. A Szentatya 2006 márciusa és 2007 februárja között az apostolokról és az őskeresztény idők hitvallóiról beszélt a Szent Péter téren. A rövid, velős tanításokat a Szent István Társulat jelentette meg magyarul Az Egyház apostoli arca címmel.

Jézus az apostolokra építette a keresztények közösségét, ők jelképezik az Egyház folytonosságát. XVI. Benedek pápa az ő alakjukon keresztül mutatja be, mit is jelent a Katolikus Egyház tagjának lenni. Az egyházfő a keresztény közösség megalakulásáról, a tizenkettő meghívásáról és az apostoli utódlásról éppúgy beszél, mint ahogy tömören felvázolja Krisztus ősi küldötteinek portréját is.

A tizenkét apostol bemutatásából a pápa nem felejti ki iskarióti Júdást, hiszen Jézus és az ő viszonyából is sokat tanulhatunk: XVI. Benedek megpróbálja érzékeltetni, hogyan árulhatta el ez a tanítvány Krisztust, aki éppúgy szerette és bizalmába fogadta őt, mint a társait. Szent Pálnak és a kezdeti idők tanúinak is kirajzolódik az arcéle a beszédekben, s a Szentatya külön alkalmat szentel annak, hogy az evangéliumi és más újszövetségi asszonyok példáján bemutassa, a nőknek milyen fontos szerepük volt – és van – a jézusi örömhír terjesztésében.

Az apostolok üzenete a ma élők számára is kiindulópont lehet, hirdeti XVI. Benedek katekéziseiben. A keresőknek, a szentségek befogadására készülőknek és a hitben felnőtteknek egyaránt az Egyház igazi, Jézus Krisztusban gyökerező jelentését tárja fel a pápa beszédsorozata.

(Forrás: MKPK Sajtóiroda)

Uram, kihez menjünk? Az örök élet igéi nálad vannak.