Újabb püspökségnek van saját lapja
2004. október 28., csütörtök 08:43

A lelkipásztori munkának a sajtó fontos eszköze. E felismerés jegyében egyre több püspökség ad ki saját sajtóterméket. Kaposvár (Spiritusz), Győr (Hitvallás), Esztergom-Budapest és Pécs (Jó Hír) után immár a Székesfehérvári Püspökségnek is van saját lapja. Szem címmel októberben látott napvilágot az első szám. A cím a Székesfehérvári Egyházmegyei Magazin rövidítése.
Az ingyenes 12 oldalas színes újság évente ötször jelenik meg. Spányi Antal püspök a lap hivatását a következőképpen fogalmazta meg: „Lélegezzünk együtt a világgal! Fontosnak tartom, hogy arról a sok értékes eseményről, mely egyházmegyénkben történik, minél többet tudjanak híveink. Szeretném, ha együtt tudnánk lélegezni mi is, a talán egymástól különböző, egymástól távol eső plébániák csoportjai, hívei is. Amikor megismerjük egymás örömeit, terveit, sikereit vagy kudarcait, közelebb kerülünk egymáshoz. Megszűnik az ismeretlenség távolsága, és így valódi közösséggé válhatunk.” (MKPK Sajtóiroda/www.katolikus.hu)

Beteljesedett!