Elkészült a Pápai Missziós Művek honlapja
2009. február 16., hétfő 10:26

A Pápai Missziós Művek (PMM) a Katolikus Egyház legnagyobb központi, missziót segítő szervezete, amely koordinálja a Hitterjesztés Műve, a Szent Péter Apostol Műve, a Szent Gyermekség Műve és a Missziós Unió munkáját. Ezek a pápai misszió négy működési területét jelentik, melyekkel közelebbről is megismerkedhetnek az érdeklődők a magyar nemzeti igazgatóság honlapján (www.papaimisszio.hu).

A nyitólapon P. Benvin Sebastian Madassery, a missziós művek magyarországi igazgatója köszönti az oldalra klikkelőket. A jól strukturált, könnyen áttekinthető honlapon híreket és cikkeket olvashatunk a missziókról – a legfrissebbeket hangsúlyosan kiemelve. Az oldal önkéntes létrehozói külön rovatban gyűjtötték össze a missziós imádságokat, illetve az e területtel foglalkozó pápai és szentszéki dokumentumokat. Missziós ünnepek címszó alatt az egyházi év azon napjairól olvashatunk, melyek fontos jelentőséggel bírnak az egyházi misszió szempontjából (Jó Pásztor vasárnapja, Szent Péter és Pál apostol ünnepe, missziós világnap).

Az Adományok menüpont az anyagi támogatás mellett más segítési formákra is felhívja a figyelmet. A PMM támogatásként például magyar és külföldi használt bélyegeket is fogad. A honlap a lelki adomány gyönyörű példáját is bemutatja Indiából: az imacsokrot, ami bizonyos célok érdekében vagy konkrét rászoruló személyekért, betegekért mondott – esetenként több száz – imából áll, böjttel és zarándoklattal is kiegészülve. A papaimisszio.hu oldalon ugyancsak hírt kapunk arról, mely területeket kívánja támogatásban részesíteni a magyarországi igazgatóság 2009-ben.

A honlapon megtalálható a Pápai Missziós Művek hazai igazgatóságának össze elérhetősége, de az oldalon keresztül akár közvetlenül is kapcsolatba léphetünk a szervezet munkatársaival.

Beteljesedett!