English version Italiano magyar változat
nyil Nyitólap
nyil Püspökök
nyil Katolikus Lexikon
nyil Könyvtár

Ajánló
Családjaink.hu
Eucharisztikus Kongresszus
Katolikus Karitász
Liturgia.hu
Magyar Kurír
Új Ember
Vatikáni Rádió
Szent István Rádió, Eger
Mária Rádió
nyil Katolikus média bővebben





Bélyeg Assisi Szent Ferencről
2009. február 24., kedd 14:15

A ferences rend alapításának 800. évfordulója előtt tisztelegve alkalmi bélyeget bocsátott ki a Magyar Posta, melynek bemutatójára február 24-én került sor a budapesti Bélyeg Múzeumban. Az ünnepi eseményen részt vett Magyar Gergely, a Kisebb Testvérek Rendje magyarországi tartományfőnöke.

A görög kereszt formát követő imitált perforáció öt fő- és négy mellékmezőre osztja a bélyegképet, melynek középpontjában a ferencesek címere található. A kép fő alakja maga a rendalapító, Assisi Szent Ferenc. A keresztszáron jobbra Szent Klára, balra pedig az assisi kápolna képe látható. A keresztet glóriára emlékeztető szalag veszi körül, melynek felirata: 800 éve alapította a ferences rendet Assisi Szent Ferenc. A bélyeg négy sarkában Szent Ferenc életének néhány eseményét, jelentősebb momentumát örökítette meg a tervezőművész, Domé Eszter: lemondás a világi javakról, stigmatizáció, imádságok és elmélkedések részletei.

A bélyeggel együtt a Magyar Posta alkalmi borítékot is közreadott, melyen további, a rendalapítóhoz köthető grafikai kompozíciós elemek találhatók, ezek között felfedezhető Temesvári Pelbárt, európai hírű magyar ferences hitszónok alakja is. Az alkalmi bélyegzőn Krisztus keresztjének stilizált rajza látható. Az emlékbélyeget 250 ezer példányban adta ki a Magyar Posta, perforálási mérete 50x40 mm.

A „ferences” bélyeggel együtt mutatták be a posta húsvéti bélyegét is, mely Réti Zoltán festőművész Juhászkereszt c. alkotásáról készült. A kép közepén a távolban látszik a juhász fekete kalapban, körülötte a fehér bárányok a tavasz, a megújulás hírnökei. Az előtérben az életet adó termőföld kalászai látszanak a kék ég alatt. A kompozíció egyben a keresztre feszített Jézus Krisztus képét is ábrázolja. A bélyeghez tartozó alkalmi borítékon Réti Zoltán Mise a szabadban c. festménye látható. Az alkalmi bélyegző a borítékon látható festmény részletének stilizált rajza. A húsvéti bélyeg tervezője Nagy Péter, mérete: 30x40 mm.






Napi evangelium
Beteljesedett!
  Jn 19,12-42

>>> Napi evangélium
Eseménynaptár


PPKE



Legyen a kezdőlapom!      Mozgó ünnepek 2021-ig (pdf)       Mobil változat       RSS       Impresszum