Pro Ecclesia Hungariae-díjat kapott Izmindy Antal
2009. március 2., hétfő 10:15

A Magyar Katolikus Püspöki Konferencia Pro Ecclesia Hungariae-díjat adományozott P. Izmindy Antal lelkipásztornak. A kitüntetéssel a testület tiszteletét fejezi ki Izmindy atyának több évtizedes, áldozatos munkájáért, melyet az Olaszországban élő magyar hívek lelkipásztori szolgálatában végzett. A díjat a püspöki kar nevében Cserháti Ferenc, a külföldi magyarok püspöke adta át március 1-jén Milánóban.

P. Izmindy Antal 1933-ban született a Dunántúlon. Családja hamarosan Budapestre költözött, a Rókus-kápolna mellett nőtt fel, aminek nagy jelentőséget tulajdonít. Molnár Frigyes esperes-plébános és néhány regnumista atya mellett érlelődött hivatása. Hetedikes gimnazistaként 1949-ben világnézeti okokból eltávolítottak az iskolából. Vácott a kisszemináriumban érettségizett, majd felvették a teológiára. Tanulmányait ott, majd Egerben folytatta. 1956 őszén Pesten a Hittudományi Akadémia hallgatójaként érte a szabadságharc, aminek leverése után, december 2-án elhagyta az országot. Bécsi kitérővel érkezett Olaszországba. 1957 tavaszán kérte felvételét az oratoriánusok bresciai házába, ahol még ugyanazon évben diakónussá szentelték. Papszentelése 1958. január 6-án volt.

P. Izmindy 1973 óta rendszeresen segít a milánói magyar közösség szentmiséinek megtartásában, éveken keresztül Bresciában is vezette a magyar nyelvű liturgiát, és hathatós segítséget nyújtott a magyarországi egyházmegyéknek is.

Fotó: Munkácsi Egyházmegye

Hogyan adhatja testét eledelül nekünk?