Segítsen, hogy segíthessünk
2009. június 11., csütörtök 13:14

Jégeső és vihar pusztított 33 szabolcsi faluban június 7-én. A településeken 37 ezer hektár ültetvény, 7011 – köztük 12 egyházi – ingatlan tetőzete és homlokzata részben vagy teljesen elpusztult, ezreknek semmisült meg a majdnem teljes vagyona. A Katolikus Karitász országos központja 3 millió forint gyorssegélyt biztosít a leginkább rászorulóknak, és gyűjtést rendez a károsultak javára.

„A vasárnapi jég- és viharkár következtében csak Nyírbogdányban 90,5 ezer négyzetméter tetősérülés, mintegy 7800 négyzetméter homlokzatkár és csaknem 6000 négyzetméter üvegkár történt” – számolt be Gégény Béla, a Debrecen-Nyíregyházi Egyházmegye karitász-igazgatója. A Katolikus Karitász országos központjának segítségével és az egyházmegyei karitász vezetésével a helyi csoportok szakemberei és önkéntesei járják a falvakat, hogy a biztosítással nem rendelkező családok kárának felmérésében és enyhítésében is részt vegyenek.

Az országos Katolikus Karitász 3 millió forint azonnali gyorssegélyt nyújt a leginkább rászorulóknak, hogy kiszolgáltatott helyzetükben ételhez jussanak, és megkezdhessék a visszaköltözést ingatlanjaikba.

Kérjük, segítsen, hogy segíthessünk! Adományaikat a Katolikus Karitász – Caritas Hungarica országos központ elkülönített számlaszámára várjuk:
Raiffeisen Bank Rt. 12011148-00124534-00900004

Jézus mondja: Az én juhaim hallgatnak szavamra.

Szent Adalbert püspök, vértanú

Előkelő családból származott, és a keresztségben a Woytech nevet kapta. Magdeburgban nevelkedett. 982-ben Ditmár prágai püspök szentelte pappá, és nem sokkal később utóda lett a püspöki székben.