Szentségimádás Marilyn Manson fellépése estéjén
2009. július 2., csütörtök 16:15

Pápai Lajos győri megyéspüspök felhívására július 4-én, szombaton este 10 órakor dicsőítésre, majd 11 órakor szentségimádásra gyűlnek össze a hívek a soproni Szent Orsolya-templomban.

Mint ismeretes, a soproni VOLT Fesztiválon július 4-én este fellép Marilyn Manson. Az énekes koncertje ellen a Győri Püspökség körlevélben, illetve felhívásban tiltakozott: „Sajnálattal és őszinte megrökönyödéssel vettük tudomásul, hogy többszöri jelzésünk ellenére Sopron Megyei Jogú Városban megvalósulhat egy köztudomásúan keresztényellenes zenekar fellépése, jóllehet ez alkalmat ad a keresztények elleni gyűlöletkeltésre és az Egyház, valamint szentségei gyalázására. Ezért fordulunk minden jószándékú keresztény testvérünkhöz, hogy imádsággal és böjt felajánlásával könyörögjenek a gyűlöletkeltőkért és megtévesztett testvéreinkért.”

A koncert ellen tiltakozó egyházmegyei plakát, az utóbbi napokban nagy sajtónyilvánosságot kapott. Ezzel kapcsolatban Pápai Lajos megyéspüspök nyilatkozatot adott ki, amely a Győri Egyházmegye honlapján olvasható.

A VOLT Fesztiválon jelen lévő KözösPont ökumenikus ifjúsági misszió szombaton délután 4 órakor „Szereti-e Isten Marilyn Mansont?” címmel tart programot a helyszínen.

Manson fellépéseit világszerte tiltakozások kísérik, hol több, hol kevesebb sikerrel. Horvátországban akkora felháborodást keltett, hogy a koncertet végül lemondták. Amikor négy éve Magyarországon koncertezett, több keresztény szervezet tiltakozott az „Against all gods – Minden Isten ellen”  című turné miatt. Akkor a Keresztény Közéleti Akadémia hirdetett szentmisét és imádságot a Mátyás-templomban.

A koncerteken előfordult, hogy Bibliát téptek szét a színpadon, az együttes albumainak (pl. Antichrist Superstar vagy Eat Me, Drink Me) címlapképei, valamint az énekesről készült fotók sátánista elemeket tartalmaznak. Dalszövegei a halállal, sötét erőkkel, gyilkossággal, öngyilkossággal foglalkoznak. Manson bejegyzett tagja volt az időközben elhunyt Anton Szandor LaVey által alapított Sátán Egyházának.

Forrás: Magyar Kurír

Hirdessétek az evangéliumot minden teremtménynek!

Szent Márk evangélista

Zsidó papi családból származott. Zsidó neve: János. Az Úr szenvedése idején még ifjú volt.