Nyilatkozat a szlovákiai nyelvtörvényről
2009. július 8., szerda 13:30

Mi, a Magyar Katolikus Püspöki Konferencia, a Magyarországi Református Egyház, a Magyarországi Evangélikus Egyház és a Magyarországi Zsidó Hitközségek Szövetsége vezetői aggasztónak tartjuk, hogy Szlovákiában a közelmúltban elfogadott ún. nyelvtörvény értelmében büntetni lehet a magyar nyelv használatát.

Az elfogadott nyelvtörvény súlyosan sérti a Szlovákiában kisebbségben élők jogait és nagyban nehezíti mindennapjaikat. Támogatjuk a Magyar Köztársaság Kormányának és a parlamenti pártoknak a nyelvtörvényt elítélő nyilatkozatait és kérjük őket, hogy lehetőségeik szerint tegyenek meg mindent az európai testületeknél az elfogadott törvény visszavonására, az évezredes zsidó-keresztény értékrend jegyében fogant európai együttélés szabályainak megtartására.

Az elfogadott szlovákiai nyelvtörvény alapvető európai értékeket és szabályokat sért, ezért az nem tekinthető pusztán egy ország belügyének. Egyházaink képviseletében nemzetközi egyházi szervezetek segítségét is fogjuk kérni, hogy tegyenek lépéseket az elfogadott szlovákiai nyelvtörvény visszavonásáért.

Budapest, 2009. július 8.

Magyar Katolikus Püspöki Konferencia

Magyarországi Református Egyház

Magyarországi Evangélikus Egyház

Magyarországi Zsidó Hitközségek Szövetsége

Példát adtam nektek, hogy amit én tettem, ti is tegyétek meg.