Virrasztás a megsebzett szívek gyógyulásáért
2009. augusztus 12., szerda 09:32

A Szent Egyed Közösség egy héttel a kislétai gyilkosság után ökumenikus imádságot és virrasztást tartott a romák ellen elkövetett gyilkosságok áldozataiért és sérültjeiért augusztus 10-én a budapesti Örökimádás-templomban és Győrben, az orsolyiták templomában.

A budapesti virrasztás résztvevői a zsoltáros szavaival énekelték: „Uram, te látod a szomorúságot és a fájdalmat” (Zsolt 10).

Nagy fájdalom az érthetetlen erőszakkal találkozni, a történtek mindannyiunkat megsebeznek és lelkiismeretünket faggatják. De milyen nagy fájdalom az áldozatok szeretteinek látni Káin és Ábel testvérharcát. Az áldozatok arcára tekintve Ábel szelíd és gyenge ereje tükröződik vissza. Hiszünk abban, hogy az Úr hatalmat adott nekünk, enyhíteni a fájdalmat. Az irgalmas szamaritánus megállt a félholtra vert, idegen ember mellett. Fölé hajolt, sebeit olajjal és borral tisztította, majd bekötözte. Az irgalmas szamaritánus példáját magunk előtt látva azért imádkoztunk, hogy a barátság és a kölcsönös tisztelet jó borával és az együttérzés olajával gyógyulhassanak a megsebzett szívek – áll a közösség beszámolójában.

A jelenlévők részvétüket nyilvánították a Kislétán meggyilkolt Balogh Mária családjának, majd imádkoztak az elhunyt lelki üdvéért és lánya gyógyulásáért.

A pécsi Lyceum-templomban Lankó József római katolikus lelkipásztor, a Pécsi Egyházmegye cigánypasztorációs referense tartott elmélkedést augusztus 7-én.

Forrás: Magyar Kurír

Beteljesedett!