A papság évéről a papképzésben
2009. augusztus 25., kedd 14:44

Beer Miklós váci megyéspüspök, az MKPK Szemináriumi Bizottságának elnöke vezetésével gyűltek össze Szegeden a hazai papnevelő intézetek elöljárói augusztus 24-25-én, hogy a papnevelés aktuális kérdéseiről tárgyaljanak.

A Központi Papnevelő Intézet, a győri, az esztergomi, az egri, a veszprémi, a nyíregyházi, a szegedi és a gyulafehérvári szemináriumok rektorai, prefektusai és spirituálisai áttekintették a papképzés jelenlegi helyzetét, különös figyelmet fordítva arra, hogyan jeleníthetik meg a papság évét a papképzésben, és határoztak a következő tanévre vonatkozó közös eseményekről is. A plenáris ülések mellett az elöljárók felelősségi körük szerinti szekcióülésekben is részletesen átbeszélték az elkövetkező tanév feladatait.

A legközelebbi hasonló találkozóra jövő augusztusban a gyulafehérvári szemináriumban kerül sor.

Amit hirdetek, úgy hirdetem, amint az Atya mondta nekem.

Szent György vértanú

Tisztelete valószínűleg a palesztinai Liddából ered. Rengeteg legenda tanúsítja, hogy nagyon népszerű szent a keleti és nyugati Egyházban.

Sigmaringeni Szent Fidél pap, vértanú

Jogot és teológiát tanult. Az egyetemi évek diákmulatságait elkerülte, inkább imádságra fordította szabad idejét.