A Székesfehérvári Egyházmegyei Hivatal sajtónyilatkozata
2009. október 9., péntek 17:05

A Székesfehérvári Egyházmegyei Hivatal közleményt adott ki az utóbbi napokban több médiumban is nyilvánosságot kapott, Spányi Antal püspök személyét is érintő anyagokkal kapcsolatban. A nyilatkozat teljes szövegét az alábbiakban közöljük.
Nagy számú médium – Spányi Antal megyés püspök személyét is érintően – köznyilvánosság elé tárta azt, hogy rágalmazás vétsége miatt Spányi Antal megyéspüspök és sértett társai magánvádas büntető eljárást kezdeményeztek a Székesfehérvári Városi Bíróság előtt.

Több írott és elektronikus sajtó is azt sugallja, hogy homoszexuális képek készültek a püspökről és a többi sértettről. Ezen állítás nem felel meg a valóságnak. A sértettek szexuális identitására vonatkozó tényállítás miatt került a magánvád előterjesztésre. Szexuális tartalmú fénykép nem készült, nem is készülhetett a sértettekről, ilyen képek nem léteznek.
Tiltakozunk a valótlan tartalmú tájékoztatások ellen.

Székesfehérvár, 2009. október 9.

Székesfehérvári Egyházmegyei Hivatal

Uram, kihez menjünk? Az örök élet igéi nálad vannak.