A CCEE elnökségének részvétlevele a törökországi katolikus egyháznak
2010. június 3., csütörtök 18:55

Június 3-án, csütörtökön a dél-törökországi Iskenderunban, háza kertjében leszúrták Luigi Padovese érseket, a Török Püspöki Konferencia elnökét, Anatólia apostoli helynökét. A CCEE  elnöksége levében fejezte ki együttérzését a törökországi katolikus egyházzal.

A gyilkosságot valószínűleg az érsek sofőrje és segítője, egy muzulmán férfi, A. Murat követte el, aki már több éve a főpásztor szolgálatában állt. Szemtanúk szerint a sofőrön napok óta a depresszió jelei mutatkoztak, erőszakos volt és fenyegetőzött. Az érseket a merénylet után kórházba szállították, ahol belehalt sérüléseibe.

A támadó elmenekült, de azóta elfogták, s a gyilkos fegyver is előkerült – közölte Iskenderun kormányzója, Mehmet Celalettin Lekesiz. Szerinte a gyilkosság mögött feltehetően nem vallási vagy politikai, hanem személyes indíték húzódik. A sofőr a hírek szerint egy ideje pszichiátriai kezelés alatt állt.

Erdő Péter bíboros, a CCEE elnöke az alábbi levelet küldte a törökországi katolikus egyháznak.

„Mély megrendüléssel értesültünk Luigi Padovese püspök, Anatolia apostoli vikáriusa és a Török Püspöki Konferencia elnöke erőszakos halálának szörnyű híréről. Legnagyobb együttérzésünkről és szolidaritásunkról biztosítjuk az egész törökországi katolikus egyházat.

A CCEE elnökségének és Európa minden püspökének nevében imáinkkal vállalunk közösséget és fejezzük ki közelségünket a törökországi püspökök, papok, szerzetesek és a keresztény nép felé és osztozunk szenvedésükben.

Luigi Padovese püspök tragikus halála, amely Úrnapján következett be, különösen is egyesíti őt az Úr Jézussal, aki életét adta népéért. Hisszük, hogy az Isteni Irgalom befogadja őt és betölti szeretetének dicsőségével.

Közelségünkről szeretnénk biztosítani a Szentatyát és a kapucinus atyákat, akiknek családjához tartozott püspök úr. Egy ilyen esemény megsebzi az egész egyházat és arra hív bennünket, hogy még nagyobb buzgósággal egyesüljünk hűséges szolgálatunkban az Úrral.

Csak az Úrtól várhatjuk az Igazságosságot, amelyet megérdemel az, aki a béke és a jóság embereként mindig igaz apostoli buzgóságot tanúsított és egészen népének szentelte magát. Imádkozunk e bűntény elkövetőjéért is, mert egyedül az Úr látja és képes megváltoztatni az emberek szívét.

Mária, az apostolok Édesanyja és tarzuszi Szent Pál segítsenek bennünket, hogy szilárdan megmaradjunk a hitben és a reményben a szenvedésnek ebben az órájában."

MKPK Sajtószolgálat

Uram, kihez menjünk? Az örök élet igéi nálad vannak.