A külföldi magyarok lelkipásztori gondozásáról tárgyalt Cserháti Ferenc püspök és Szászfalvi László államtitkár
2010. szeptember 28., kedd 15:37

Cserháti Ferenc, az MKPK külföldi magyarok lelkipásztori gondozásáért felelős püspöke szeptember 26-án Münchenben fogadta Szászfalvi Lászlót, a Közigazgatási és Igazságügyi Minisztérium egyházi, nemzetiségi és civil társadalmi kapcsolatokért felelős államtitkárát.

A megbeszélésén áttekintették a nyugat-európai és az amerikai magyarság lelki életét. Egyetértettek abban, hogy az identitás megtartása szempontjából létfontosságú az egyházak kiemelkedő szerepe. Cserháti Ferenc üdvözölte, hogy a kormány szándékai szerint a jövőben erre nagyobb figyelmet fordítanak.

Szászfalvi László részt vett a Nemzetek Miséjén a müncheni székesegyházban, melyet Reinchard Marx müncheni érsek celebrált és Cserháti Ferenc püspök koncelebrált. A szentmise után az államtitkár rövid eszmecserét folytatott a müncheni érsekkel, amelyen az egyházpolitika aktuális kérdéseiről és a bajorországi magyar katolikusok helyzetéről esett szó. A felek egyetértettek abban, hogy a jelenlegi gazdasági–szociális–erkölcsi válságból csakis az egyetemes keresztény értékekre alapozott társadalompolitika és az ezzel összehangolt gazdaságpolitika jelenthet kiutat.

Forrás: KIM

Én vagyok az út, az igazság és az élet.