Közlemény
2010. november 4., csütörtök 11:10

A Magyar Katolikus Püspöki Konferencia Titkársága közli, hogy a püspökök személyi ügyeiben sem az adott egyháztartomány érseke, sem a Püspöki Konferencia, mint testület, vagy annak elnöke nem illetékes sem intézkedni, sem hivatalos informatív eljárást (vizsgálatot) lefolytatni. Erre egyedül csak az Apostoli Szentszék jogosult.

Ezért a Püspöki Konferenciát nyilatkozatra szólítani ilyen ügyekben felesleges, hiszen az esetleges egyházi eljárás részleteiről sem rendelkezik megfelelő információkkal. Folyamatban lévő büntető ügyekről a világi hatóságok sem szoktak a jogerős ítélet előtt széleskörű információkkal szolgálni. Tehát a Püspöki Konferenciát vagy annak tagjait hallgatással vádolni teljesen helytelen.

A Magyar Katolikus Püspöki Konferencia Titkársága egyedül azt a megállapítást teheti, hogy a Magyar Kurír a Pécsi Egyházmegyei Hatóságnak azt a közleményét, amely arról szólt, hogy az egyházmegye vagyonkezelője egyházi elmozdításának az Apostoli Szentszék vizsgálatához semmi köze sincsen, a közlemény igazságtartalmának felülvizsgálata nélkül bocsátotta közre. A közlemény tartalmát megerősíteni nem tudjuk.

Magyar Katolikus Püspöki Konferencia Titkársága

Beteljesedett!