Érseki házszentelés az árvízi területeken
2010. december 9., csütörtök 16:47

A Katolikus Karitász által felújított házakat szentel meg Ternyák Csaba egri érsek december 10-én három, tavasszal árvízzel elárasztott településen, Sajóládon, Ónodon és Felsőzsolcán. A Magyar Katolikus Egyház segélyszervezete eddig 415 házat újított fel Észak-Magyarország 17 helységében több mint 200 millió forint értékben. A Karitász most újabb kétszáz ház rendbetételét vállalja Felsőzsolcán.

Az eseményen a Katolikus Karitászt Écsy Gábor országos karitászigazgató és Árvay Ferenc, az Egri Főegyházmegyei Karitász igazgatója képviselik. A házszentelésen részt vesz Sajólád és Ónod polgármestere is.

Példát adtam nektek, hogy amit én tettem, ti is tegyétek meg.