A Balaton északi és déli partjának nyári miserendje 2018
2018. június 26., kedd 08:45

Az előző évek hagyományaihoz híven 2018-ban is közöljük a Balaton környéki településeken található templomok nyári miserendjét. A táblázat néhány távolabbi, turisztikai szempontból jelentős helység (Sümeg, Veszprém, Zirc, Hévíz, Zalakaros) misézési rendjét is tartalmazza. A miserendben szereplő katolikus templomok helyét feltüntettük egy balatoni templomtérképen.

Felhívjuk olvasóink figyelmét, hogy a nyári miserend néhány templom esetében csak a nyári időszak egy részében, például július 1-től érvényes, ezért érdemes az egyes településeken helyben is tájékozódni.

A balatoni miserend és a hozzá kapcsolódó Google Maps templomtérkép a katolikus.hu honlapon ITT található.

Az esetleges időpontváltozásokról az érintett plébániák jelzéseit a miserend [kukac] katolikus.hu e-mail címen köszönettel vesszük.

Kép: Fehér János

Jézus egyszer fölment egy hegyre imádkozni. Az egész éjszakát Isten imádásában töltötte.

Szent Simon és Júdás Tádé apostol

Simon, "a buzgó" valószínűleg a zelóták (Mt 10,4; Mk 3,18; Lk 6,15; ApCsel 1,14) harcias nacionalista csoportjához tartozott, mielőtt meghívta őt az Úr apostollá. A hagyomány szerint Egyiptomban és Perzsiában hirdette az örömhírt, és Perzsiában Júdás Tádéval együtt szenvedett vértanúságot. Júdás Tádét Szent Lukács mint Jakab testvérét említi (Lk 6, 16; ApCsel 1, 13). Úgy látszik, hogy ő is nacionalista körökből csatlakozott Jézushoz, mert eleinte Jézusban politikai felszabadítót remélt kapni.