Szombaton iktatták be Berlin új érsekét
2011. augusztus 26., péntek 11:21

Az új berlini érsek, Rainer Maria Woelki ünnepélyes beiktatására augusztus 27-én került sor Berlinben. Az ünnepi szentmisén Erdő Péter bíboros, az Európai Püspöki Konferenciák Tanácsának (CCEE) elnöke is koncelebrált.

XVI. Benedek július 2-án nevezte ki Berlin új érsekévé Rainer Maria Woelki főpásztort, eddigi kölni segédpüspököt. Főpásztori jelmondata az Apostolok Cselekedeteinek ötödik fejezetéből vett idézet alapján: „Nos sumus testes” – „Tanúk vagyunk”.

A berlini Szent Hedvig-székesegyházban augusztus 27-én, szombaton 10 órakor kezdődő beiktatási szertartáson számos egyházi és politikai személyiség vett részt. A szentmisén koncelebrált többek között Erdő Péter bíboros, prímás, esztergom–budapesti érsek, a CCEE elnöke; Joachim Meisner kölni bíboros érsek; Robert Zollitsch érsek, a német püspöki kar elnöke; Reinhard Marx müncheni érsek és különböző országok főpásztorai.

Forrás: Magyar Kurír

Uram, kihez menjünk? Az örök élet igéi nálad vannak.