Ismét Erdő Péter bíborost választották meg a CCEE elnökének
2011. szeptember 30., péntek 18:20

Az elkövetkező öt évre ismét Erdő Péter bíborost, a Magyar Katolikus Püspöki Konferencia elnökét választotta meg elnökéül az Európai Püspöki Konferenciák Tanácsa (CCEE). A testület szeptember 29. és október 2. között Tiranában rendezett találkozóján arról is döntöttek, kik lesznek a szervezet alelnökei a 2011 és 2016 közötti ciklusban. Angelo Bagnasco bíboros, genovai érsek, az Olasz Püspöki Konferencia elnöke és Józef Michalik przemysli érsek, a Lengyel Püspöki Konferencia elnöke Jean-Pierre Ricard bíborost, Bordeaux-i érseket, illetve Josip Bozanic bíborost, zágrábi érseket követik ebben a pozícióban.

A CCEE közgyűlése megköszönte az új elnökség tagjainak készségességét és eredményes munkát kívánt az evangelizáció és az Egyház szolgálatában az európai kontinensen. A résztvevők egyúttal köszönetet mondtak az előző elnökségnek munkájáért, amelyet az egyház javára és az európai püspöki konferenciák testvéri közösségének előmozdítására odaadással végeztek.

A testület első alkalommal tartja plenáris ülését Albániában. A tanácskozáson, amelyen az európai püspöki konferenciák elnökei Rrok Mirdita tiranai érsek meghívására vesznek részt, kiemelten foglalkoznak az új evangelizáció témájával.

Az Európai Püspöki Konferenciák Tanácsa 33 európai püspöki konferenciát tömörít, amelyeket az elnökük képvisel, emellett tagja a szervezetnek Luxemburg és Monaco érseke, Ciprus maronita érseke és a moldvai Kisinyov püspöke. A tanács a tiranai ülés alkalmával felvette tagjai közé Milan Šašik munkácsi görögkatolikus püspököt is.

A CCEE alakuló ülése 1971 márciusában volt, Rómában. A negyvenéves fennállás alkalmából idén november 22-én tartanak találkozót Rómában a Vatikán és az európai politikai szervezetek magasrangú képviselői részvételével.

Hogyan adhatja testét eledelül nekünk?