A Magyar Katolikus Püspöki Konferencia Titkárságának közleménye
2011. október 3., hétfő 17:37

A népszámláláskor vallásukat katolikusnak megjelölni kívánó személyektől kapott információ szerint a kérdőíven a katolikus jelző nem tüntethető fel. Ez annál is inkább meglepő, mert a KSH és a történelmi egyházak júliusi egyeztetését követően még azt a hivatalos tájékoztatást kaptuk, mely szerint ez a megjelölés elfogadható lesz, mint ahogyan elfogadható a református, evangélikus stb. megjelölés is. Ennek ismeretében kértünk minden egyházunkhoz tartozó állampolgárt katolikus hitének megvallására.

Joggal merül fel a kérdés, hogy miért húzták ki időközben a lehetséges válaszok közül a katolikust anélkül, hogy erről a Magyar Katolikus Egyházat értesítették volna, miközben más felekezetekkel kapcsolatosan nincs tudomásunk hasonló intézkedésről. Ez az eljárás a katolikusokra nézve diszkriminatív, egyben alkalmas az adatok manipulálására.

Budapest, 2011. október 3.

Magyar Katolikus Püspöki Konferencia Titkársága

Példát adtam nektek, hogy amit én tettem, ti is tegyétek meg.