Nyolcadik országos kongresszusát tartotta a Keresztény Értelmiségiek Szövetsége
2011. október 10., hétfő 11:48

A Keresztény Értelmiségiek Szövetségének VIII. Országos Kongresszusát október 7-én Kövér László, az Országgyűlés elnöke nyitotta meg az Országházban. Október 8-án Erdő Péter bíboros, prímás tartott összegző előadást.

A Keresztény Értelmiségiek Szövetsége kétévente rendez kongresszust, melynek témája mindig valamilyen aktuális, a társadalmat érintő kérdéskör. Az idei, Krisztusban van az igazság című kongresszus első napján előadást tartott Orbán Viktor miniszterelnök, Budai Gyula elszámoltatási és korrupcióellenes kormánybiztos és Hoffmann Rózsa oktatásért felelős államtitkár. A második nap előadói voltak: Osztie Zoltán, a KÉSZ elnöke; Ángyán József, a vidékfejlesztési Minisztérium parlamenti államtitkára; Répás Zsuzsanna nemzetpolitikáért felelős helyettes államtitkár, Szócska Miklós egészségügyért felelős államtitkár, Szászfalvi László egyházi, nemzetiségi és civil társadalmi kapcsolatokért felelős államtitkár, valamint Harrach Péter, a KDNP alelnöke. A kongresszus végén Erdő Péter bíboros, prímás, esztergom-budapesti érsek tartott összegző előadást.

Megnyílik az ég, és Isten angyalai fel-alá szállnak az Emberfia felett.
  Jn 1,47-51

Szent Mihály, Szent Gábor és Szent Rafael főangyal

Az Anyaszentegyház ma ünnepet ül annak a három főangyalnak tiszteletére, akiket a Szentírásból név szerint ismerünk Szent Mihály a lázadó angyalok elleni harc vezére volt az égben, és az ószövetségi választott nép védőangyala lett. Mi az Egyháznak, Isten újszövetségi népének védelmezőjeként tiszteljük. Szent Gábor, aki Szűz Máriának hírül vitte a Fiúisten megtestesülésének örömhírét, a hírközlés védőszentje. Szent Rafaelt az ifjú Tóbiás úti kísérőjeként említi a Biblia. Az utasok, a zarándokok és a földi zarándokútját járó Egyház védelmére hívjuk segítségül.