Erdő Péter bíboros fogadta az új metropolitát
2011. december 17., szombat 17:21

A bécsi görög ortodox Szentháromság-székesegyházban december 4-én tartotta ünnepélyes székfoglalását Arsenios Kardamakis, Ausztria új, görög ortodox metropolitája, Magyarország és Közép-Európa exarchája. Ezt követően Erdő Péter bíboros, esztergom-budapesti érsek december 16-án, a budai prímási palotában fogadta az új metropolitát, valamint a kíséretében lévő Emmanuel Adamakist, Franciaország metropolitáját és Kalota József protopresbitert, görögkeleti esperest, a Konstantinápolyi Egyetemes Patriarchátus képviselőjét.

A harmincnyolc éves Arsenios Kardamakis eddig a franciaországi görög-ortodox egyház általános helynöke volt. A Konstantinápolyi Ökumenikus Pátriárkátus Szent Szinódusa november 3-án választott meg, I. Bartolomaiosz ökumenikus pátriárka szentelte püspökké Isztambulban, Szent András apostol ünnepén, november 30-án.

b.l./Magyar Kurír

Hirdessétek az evangéliumot minden teremtménynek!

Szent Márk evangélista

Zsidó papi családból származott. Zsidó neve: János. Az Úr szenvedése idején még ifjú volt.