Az egyházak tanúságtételéről tanácskozik a CCEE és a CEC vegyes bizottsága
2012. január 23., hétfő 13:40

A keresztények egységéért tartott imahét lezárását követően, január 26. és 28. között Genfben ül össze az Európai Püspöki Konferenciák Tanácsa (CCEE) és az Európai Egyházak Konferenciája (CEC) vegyes bizottsága, Emmanuel francia metropolita, a KEK elnökének meghívására. A tanácskozás témája: Új kihívások az európai egyházak tanúságtétele előtt.

Az 1972-ben alapított vegyes bizottság évente tart tanácskozást, amelyen a két szervezet elnöke és hét-hét tagja vesz részt. A KEK tagjai idén először találkoznak a CCEE új vezetőségével, köztük a szervezet elnökévé újból megválasztott Erdő Péter bíborossal, és a 2011. októberi plenáris ülésen kinevezett hét tagjával.

Szakértők bevonásával zajlik majd az ülés. Giancarlo Blangiardo, a Milano-Bicocca egyetem professzora az egyházak és a társadalom előtt álló demográfiai, politikai és gazdasági kihívásokról tart előadást; a londoni King’s College professzora, Alister McGrath pedig a téma kulturális és spirituális vonatkozásairól beszél majd. Az előadások alapján tanácskoznak arról, hogyan tehetnek tanúságot az egyházak a jelen folyamatosan változó világában pasztorációs tapasztalaik alapján, milyen teológiai és gyakorlati válaszokkal rendelkeznek.

A résztvevők találkozni fognak az Egyházak Világtanácsa, a Lutheránus Világszövetség (LWF), a Református Egyházak Világközössége (WCRC) és az ACT Alliance elnökeivel, képviselőivel, valamint a genfi helyi egyházak képviselőivel.

Január 27-én este fogadja a résztvevőket Silvano Tomasi érsek, aki a Szentszék állandó képviselője az ENSZ genfi székhelyű hivatalainál. Ezen a napon tanácskoznak a cigányok európai jelenlétéről, az európai muzulmánokkal folytatott párbeszédről és a földrész politikai, gazdasági helyzetéről is. Január 28-án délután a Reformáció Nemzetközi Múzeumában tett látogatással ér véget az ülés.

Az ülésszakok között a különböző keresztény felekezetek imádságain vesznek részt a bizottság tagjai.

Forrás: Magyar Kurír

Hogyan adhatja testét eledelül nekünk?