Népesedés és család Európában – a CCEE könyvbemutatója Milánóban
2012. május 31., csütörtök 14:27

A Családok VII. Világtalálkozója keretében a milánói könyvvásáron május 31-én, csütörtökön a CCEE bemutatta az Európai püspökök: demográfia és család Európában címmel megjelent kötetet. A könyvbemutatóra üzenetet küldött Erdő Péter bíboros, a CCEE elnöke.

Angelo Bagnasco genovai érsek, a CCEE alelnöke köszöntötte az egybegyűlteket, majd Giancarlo Blangiardo, a Milano-Bicocca Egyetem statisztika tanszékének vezetője mutatta be a könyvet.

Erdő Péter bíboros, a CCEE elnöke az eseményre küldött köszöntésében kifejezte örömét, amiért a kötetet bemutatják a családok világtalálkozóján, és köszöntetet mondott mindazoknak, akik elősegítették a megjelenését.

Hangsúlyozta, hogy az Egyházat aggodalommal tölti el az európai demográfiai helyzet, ugyanakkor reménykedik is a változásban. A fiatalok számára gondot okoz bármiféle elköteleződés, így a keresztény házasság is, amely hűségre kötelez. Aki fél a házasságkötéstől, nagyobb valószínűséggel fél a gyermekvállalás felelősségétől is. Erdő Péter bíboros üzenetében megfogalmazta: az Egyház fontos feladata, hogy átadja a hitet, különösen a fiataloknak, hiszen „ez a megfelelő válasz arra a félelemre, amelyet az élet nagy döntéseivel szemben éreznek”. A fiatalok akkor képesek félelem nélkül dönteni, ha tudják: életük nem a véletlen műve, hanem az isteni terv része. A hit átadásának elsődleges színtere a család, ahol a gyermek előtt szülei és testvérei szeretete tanúskodik Isten szeretetéről. Hangsúlyozta, hogy a változás a hit által lehetséges és  „a változásnak a családon és a házasságon alapuló család támogatásán keresztül kell megtörténnie.” Földrészünk népesedése szempontjából elengedhetetlenül fontos a családok stabilitása.

A CCEE elnöke üzenetében kifejezte reményét, hogy a kötet felmutatja az Egyház szándékát: megérteni a valóságot, összehangolni Isten akaratával, és közben a leginkább sebezhető, legnehezebb helyzetben lévő emberek mellett állni.

Végül Isten áldását kérte a jelenlévőkre és azt kívánta, hogy a családok bátran tanúskodjanak a keresztény életről.

Amit hirdetek, úgy hirdetem, amint az Atya mondta nekem.

Szent György vértanú

Tisztelete valószínűleg a palesztinai Liddából ered. Rengeteg legenda tanúsítja, hogy nagyon népszerű szent a keleti és nyugati Egyházban.

Sigmaringeni Szent Fidél pap, vértanú

Jogot és teológiát tanult. Az egyetemi évek diákmulatságait elkerülte, inkább imádságra fordította szabad idejét.