Semjén Zsolt, Balog Zoltán és Hölvényi György látogatást tett a Magyar Katolikus Püspöki Konferencia vezetőségénél
2012. július 17., kedd 18:05

Semjén Zsolt miniszterelnök-helyettes, Balog Zoltán miniszter (EMMI) és Hölvényi György államtitkár látogatást tett a Magyar Katolikus Püspöki Konferencia székházában, ahol a vendégeket Ternyák Csaba egri érsek, az MKPK elnökhelyettese és Mohos Gábor a Konferencia titkára fogadta. A találkozón hivatalosan bemutatkozott az egyházi, nemzetiségi és civil társadalmi kapcsolatokért felelős új államtitkár.

A megbeszélésen Semjén Zsolt miniszterelnök-helyettes beszámolt a családi adókedvezmény kiterjesztésének fontosságáról, a szociális adócsökkentéssel, a családi csődvédelemmel valamint a rokkantellátásból kikerültek egészségügyi állapotuknak megfelelő újrafoglalkoztathatóságával kapcsolatos tervekről.

A felek áttekintették az állam és a katolikus egyház kapcsolatát érintő aktuális kérdéseket, Balog Zoltán miniszter beszámolt a szociális és oktatási intézmények szervezeti és fenntartási rendszerét érintő tervezett változásokról. Hölvényi György államtitkár kiemelte az állam és az egyházak közötti kapcsolatok fontosságát.

A Katolikus Egyház részéről hangsúlyozták, hogy az egyház számos formában végez az egész társadalom szempontjából hasznos tevékenységet, nem csak akkor, amikor oktatási, szociális, egészségügyi vagy kulturális területen segíti az állam munkáját, hanem akkor is, amikor sajátos küldetésének megfelelően hitéleti tevékenységet folytat.
MKPK Titkársága

Én vagyok az élet kenyere.

Soubirous Szent Bernadett

Egy enyhe téli napon rőzsegyűjtés közben ragyogó fénnyel körülvett lányalakot látott meg a Gave folyócska partján levő sziklabarlangnál. Ijedtében Rózsafüzérét kapta elő, a kisértés gondolatát keresztvetéssel akarta elhessegetni. A jelenség is keresztet vetett a rózsafüzérével, Bernadettel együtt némán imádkozta a szentolvasót. A kis Bernadettel rőzsét gyűjtő társnői semmit sem láttak a jelenésből.