EGYMILLIÓ CSILLAG A SZEGÉNYEKÉRT - A Katolikus Karitász szolidaritási akciójának megnyitója
2012. november 29., csütörtök 12:04

A Katolikus Karitász Egymillió csillag a szegényekért elnevezésű szolidaritási akciójának országos megnyitójára 2012. december 2-án 17 órakor kerül sor Szegeden a Dóm Téri Advent keretében.
Az Egymillió csillag egy nemzetközi szolidaritási akció, amely 1998-ban Franciaországból indult, azóta évről-évre egyre több helyszínen szervezik meg. Az akció célja világszerte közös: az összetartozás szellemének, az emberi szolidaritás érzésének erősítése, figyelemfelhívás a társadalom peremére szorultak érdekében. Az akció keretében a Karitász önkéntesei és munkatársai tetszőleges összegű adományért gyertyákat adnak a járókelőknek, s minden egyes mécses egy rászorulót jelképez. A gyertyákért adott adományból származó összeget a Karitász minden országban a hátrányos helyzetűek megsegítésére fordítja.

Idén az egyhetes országos programsorozatot december 2-án 17 órakor Szegeden a Dóm Téri Advent keretében nyitja meg Kiss-Rigó László püspök. A székesegyházban kezdődő liturgia után a résztvevők ünnepélyesen vonulnak ki a Dóm térre, ahol 17.30-kor Kiss-Rigó László püspök és Botka László polgármester közösen gyújtják meg a város adventi koszorújának első gyertyáját. Az ünnepségen részt vesz Écsy Gábor, a Katolikus Karitász országos igazgatója is.

Az országos akcióban idén a Katolikus Karitász 11 egyházmegyei szervezete vesz részt, így az ország több mint 150 településén gyúlnak ki a szeretet lángját szimbolizáló mécsesek. A helyszínekről hamarosan a Karitász honlapján tájékozódhatnak. www.karitasz.hu

Méltó az ítéletre mindaz, aki haragszik testvérére.

Páduai Szent Antal áldozópap és egyháztanító

Antal 1195-ben született Lisszabonban. 15 éves korában belépett az Ágoston-rendi kanonokok közé. 1220-ban hazahozták Portugáliába az első ferences vértanúkat Marokkóból. Ez olyan nagy hatást tett rá, hogy ferences lett és Marokkóban akart ő is működni. El is ment, de rövidesen beteg lett. Itáliába került. Szent Ferenc megtette őt Bolognában a rendi növendékek tanítómesterévé. De sajátos működési területe a prédikálás volt. Észak-Itáliában, Franciaországban tódultak hozzá az emberek. Erélyesen fellépett az uzsora ellen és a szegények pártját fogta. A nagy megerőltetéstől kimerülve halt meg 1231-ben Páduában.

Szűz Mária Szeplőtelen Szíve

A szív elnevezés minden nyelvben egyet jelent a szeretettel, és a jósággal, a másikra való odafigyeléssel, és az irgalommal. Szűz Mária szeplőtelen szívének ünnepe arra hív bennünket, hogy példája nyomán mi is egyre mélyebben tárjuk fel szívünket az Isten előtt. Az által, hogy alázattal befogadta Jézust, Szűz Mária az Egyház előképe, a Szentlélek temploma, minden megkeresztelt példaképe lett.