Tarcisio Bertone bíboros levele a szemlélődő rendekhez
2013. február 26., kedd 10:19

Tarcisio Bertone bíboros, vatikáni államtitkár XVI. Benedek pápa lemondását követően levéllel fordult a kontemplatív rendek elöljáróihoz. Az írást az alábbiakban közöljük.

Tisztelendő Anya!
Tisztelendő Atya!

Levélben fordulok Önhöz most, amikor az Egyház aggódva követi Őszentsége XVI. Benedek ragyogó pápaságának utolsó napjait, és várja utódja érkezését, akit a konklávéra egybegyűlt és a Szentlélek által vezetett bíborosok fognak megválasztani, miután közösen megvizsgálták az idők jeleit az Egyházban és a világban.

Őszentsége XVI. Benedek pápa minden hívőt arra kért, hogy imáikkal kísérjék, amikor péteri szolgálatát az Úr kezébe ajánlja, és bizalommal várják az új pápa érkezését. E kérés különösen sürgetően szól az Egyház választott tagjaihoz, a szemlélődőkhöz. A Szentatya bizonyos benne, hogy Önök világszerte működő férfi és női kolostoraikban biztosítani fogják az imádságos hit értékes támogatását, amely az évszázadok során kísérte és megtartotta zarándokútján az Egyházat. A közelgő konklávé ily módon különleges módon függ majd az Önök imájának és imádásának áttetsző tisztaságától.

E lelki emelkedettségnek, amelyben minden egyházi cselekvés leghitelesebb és legmélyebb dimenziója, az Egyházat vezető Szentlélek jelenléte nyilvánul meg, Őszentsége XVI. Benedek adja legjelesebb példáját, aki miután a történelem hullámverésében Péter hajóját kormányozta, úgy döntött: elsősorban az imádságnak, Isten szemlélésének és az elmélkedésnek kívánja szentelni életét.

A Szentatya, akivel megosztottam e levél tartalmát, örömét fejezte ki; kérte, hogy mondjak köszönetet Önöknek és erősítsem meg, hogy nagyon szereti és tiszteli Önöket.

Krisztusban szeretettel, köszöntéssel, imáikhoz csatlakozva:

Vatikán, 2013. február 21.

Tarcisio Bertone bíboros
államtitkár

Amit hirdetek, úgy hirdetem, amint az Atya mondta nekem.

Szent György vértanú

Tisztelete valószínűleg a palesztinai Liddából ered. Rengeteg legenda tanúsítja, hogy nagyon népszerű szent a keleti és nyugati Egyházban.

Sigmaringeni Szent Fidél pap, vértanú

Jogot és teológiát tanult. Az egyetemi évek diákmulatságait elkerülte, inkább imádságra fordította szabad idejét.