Papszentelések 2013-ban
2013. június 13., csütörtök 14:34

Június hagyományosan a papszentelések hónapja. Az elkövetkezendő időszakban mintegy húsz újmisés pappal gazdagodik a Magyar Katolikus Egyház. Összeállításunkban részletesen megtalálhatják az idei pap- és diakónusszentelések időpontjait egyházmegyék szerinti bontásban.

Debrecen-Nyíregyházi Egyházmegye:
Bosák Nándor megyéspüspök június 22-én, szombaton a 10 órakor kezdődő szentmise keretében pappá szenteli Reznek Ádám és Törő András diakónusokat, diakónussá Olasz Lajos és Varga Lóránt akolitusokat a nyíregyházi társszékesegyházban. Ekkor tartják hagyományosan az egyházmegyei papi találkozót is.

Egri Főegyházmegye:
Ternyák Csaba érsek az egri bazilikában június 22-én, szombaton a 10 órakor kezdődő szentmisén pappá szenteli Szűcs Gyulát, diakónussá Greutter Györgyöt, Jósvay Lászlót, Kovács Józsefet, Palotai Ádámot, Vanyó Pétert és Vizi Jánost.

Esztergom–Budapesti Főegyházmegye:
Erdő Péter bíboros, esztergom-budapesti érsek június 15-én, szombaton 10.30-kor az esztergomi bazilikában pappá szenteli Ádám Miklóst, Lejtényi Emánuelt és Lőrincz Zoltán Pétert, valamint diakónussá Hodász Andrást, Lakatos Bencét, Marton Zoltánt és Szemere Istvánt.

Győri Egyházmegye:
Pápai Lajos megyéspüspök június 21-én, pénteken Mészáros Miklóst és Végerbauer Richárdot áldozópappá, Benkó Attilát, Brezina Balázst és Kovács Gergő Vilmost diakónussá szenteli a 10 órakor kezdődő ünnepi szentmise keretében Győrben, a Nagyboldogasszony-székesegyházban.

Kalocsa–Kecskeméti Főegyházmegye:
Bábel Balázs kalocsa–kecskeméti érsek június 29-án, szombaton 10 órakor két egyházmegyés diakónust szentel áldozópappá a kecskeméti társszékesegyházban.

Kaposvári Egyházmegye:
Balás Béla kaposvári megyéspüspök június 27-én, csütörtökön Somogyváron, a Kupavári Történelmi Emlékhelyen, az egyházmegye megalakulásának 20. évfordulóján rendezett hálaadó szentmisén diakónussá szenteli Arányi Zoltán és Balogh Péter papnövendékeket.

Pécsi Egyházmegye:
Udvardy György pécsi megyéspüspök június 22-én, szombaton 10 órakor szenteli szentmise keretében pappá Dallos Tamást és diakónussá Molnár Pétert. A papszentelésre június 21-én, pénteken 17 órakor gyalogos zarándoklat indul Mecseknádasdról az Árpád-kori kápolnától.

Szeged–Csanádi Egyházmegye:
Kiss-Rigó László megyéspüspök június 22-én, szombaton a 10 órakor kezdődő szentmisében szenteli pappá Fazakas Leventét és Kiss Miklóst, a Szent Gellért Szeminárium növendékeit a szegedi a dómban.

Székesfehérvári Egyházmegye:
Spányi Antal megyéspüspök az egyházmegyénk hagyományának megfelelően Keresztelő Szent János születésének ünnepén, június 24-én pappá szenteli Helter István és Szeleczky Csaba diakónusokat. A szertartásra 10 órakor kerül sor a székesfehérvári székesegyházban.

Szombathelyi Egyházmegye:
Veres András megyéspüspök június 22-én, szombaton 10 órakor Kovács Józsefet áldozópappá, Nagy Tamást és Pete Polgár Mátét diakónussá szenteli a szombathelyi székesegyházban.

Váci Egyházmegye:
Beer Miklós megyéspüspök június 22-én, szombaton 10 órakor a váci székesegyházban pappá szenteli Halász Pétert és Kantár Norbertet. (Átmeneti) diakónussá szenteli Kovács Györgyöt, Maczák Tamást, Lovassy Attilát és Balogh Lászlót.

Veszprémi Egyházmegye:
Márfi Gyula érsek június 14-én 10 órakor Aradi Lászlót, Laposa Norbertet és Tódor Szabolcsot pappá szenteli a veszprémi Szent Mihály–bazilikában.

Bencés Rend:
Várszegi Asztrik püspök, pannonhalmi főapát június 28-án, pénteken 18 órakor a Tihanyi Bencés Apátságban pappá szenteli Barkó Ágoston és Mihályi Jeromos bencés szerzeteseket.

Példát adtam nektek, hogy amit én tettem, ti is tegyétek meg.