Ferenc pápa üzenete a CCEE plenáris ülésének
2013. október 3., csütörtök 16:25

A Szentatya  Tarcisio Bertone bíboros-államtitkáron keresztül küldött üzenetet Erdő Péter bíboros, esztergom–budapesti érseknek, a CCEE elnökének, a levelet a szervezet Pozsonyban, október 3. és 6. között megrendezett éves plenáris ülésének október 3-án, csütörtökön tartott megnyitóján olvasták fel.

Üzenetében Ferenc pápa elismeréssel és lelki közelséggel szól az európai püspöki konferenciák munkájáról, különösen arról a segítségről, amelyet a szekularitásról történő gondolkodáshoz nyújtanak, és azon kultúra előmozdításáról, „amely állandó harmóniában összeköti a hitet és az észt, az igazságot és a szabadságot”.

Ferenc pápa idén május 9-én magánkihallgatáson fogadta a CCEE elnökségét.

Az alábbiakban közöljük a pápai üzenet magyar fordítását:

Em. Erdő Péter bíboros, a CCEE elnöke részére

A CCEE plenáris ülésének alkalmából, amelyet Pozsonyban hívtak össze Szent Metód e földre érkezésének 1150. évfordulóján, Őszentsége, Ferenc pápa szívélyes üdvözlettel fordul minden résztvevőhöz, biztosítva őket lelki közelségéről. A Szentatya háláját és elismerését fejezi ki azért a hozzájárulásért, amelyet az európai püspöki konferenciák a szekularizmus témájában történő gondolkodáshoz nyújtanak, és különösen az egyházak azon szolgálatáért, amelyet a kontinens lakosainak adnak, előmozdítva egy olyan kultúrát, amely állandó harmóniában összeköti a hitet és az észt, az igazságot és a szabadságot. Miközben a Szentséges Szűzanya, valamint Szent Cirill és Metód közbenjárására Isten bőséges kegyelmeit kéri az európai egyházak pásztoraira és szolgálatukra, testvéri szeretettel adja a kért apostoli áldást.

Tarcisio Bertone bíboros, Őszentsége államtitkára

MKPK Sajtószolgálat/Magyar Kurír