Kitüntetések és könyvbemutató Kecskeméten
2005. január 24., hétfő 11:44

Az újságírók védőszentjének, Szalézi Szent Ferencnek az ünnepén január 23-án négy újságírót tüntetett ki Bábel Balázs Kalocsa-kecskeméti érsek Kecskeméten, a Porta Egyesület dísztermében. Szalézi Szent Ferenc díjban részesültek: Frigyesy Ágnes újságíró,  jelenleg a Magyar Kurír hírügynökség munkatársa, Pulai Sára, a Petőfi Népe újságírója, Szerdahelyi Csongor, a Magyar Katolikus Püspöki Konferencia sajtófőnöke és Tetézi Lajos, az Izsáki Hírek és az Izsáki Televízió munkatársa. A kitüntetetteket köszöntötte Szécsi Gábor, Kecskemét polgármestere is.

A Kalocsa-Kecskeméti Főegyházmegye főpásztora négy évvel ezelőtt alapította a Szalázi Szent Ferenc-díjat, amelyet minden évben a névadó ünnepén adnak át olyan újságíróknak, akik munkájukkal jelentős mértékben hozzájárultak a keresztény értékek sajtóban való megjelenítéséhez. Az egyházmegye rendszeresen tüntet ki számukra alapított díjjal pedagógusokat és hitoktatókat is.

Az ünnepség keretében mutatták be Szász András Partium és Erdély ezer esztendejének kövekbe épített történelme című fotóalbumát. A Porta Egyesület gondozásában megjelent kötetet a szerző ajánlotta a jelenlevők figyelmébe.

Beteljesedett!