Cserháti Ferenc esztergom-budapesti segédpüspök meglátogatja a kanadai és az észak-amerikai magyarokat
2014. május 9., péntek 11:14

Cserháti Ferenc, a külföldi magyarok lelkipásztori ellátásával megbízott esztergom–budapesti segédpüspök 2014. május 9 és 26. között lelkipásztori látogatást tesz Kanadában és az Amerikai Egyesült Államokban.

A főpásztor május 9-én érkezik Kanadába, Montreálba, ahol május 11-én a Hivatások Világnapján, a Magyarok Nagyasszonya Plébánián ünnepi szentmisét mutat be, melynek keretében a bérmálás szentségét is kiszolgáltatja. Május 12-én Ancasterben a Kanadai Magyar Papi Egység lelkipásztori találkozóján vesz részt. Május 13-án, hétfőn, P. Somfai Béla jezsuita atyával találkozik, majd előadást tart Családok az idegenben címmel. Május 14-én Wellandon 16.30 órakor szentmisét mutat be a Magyarok Nagyasszonya templomban, melyet ünnepi fogadás követ. Másnap, május 15-én szentmisét koncelebrál Gerald Paul Bergie-vel St. Catharines megyéspüspökével.

Cserháti püspök május 15-én elutazik az Amerikai Egyesült Államokba, Detroitba. A detroiti Páli Szent Vince katolikus templomban május 16-án este 18.00 órakor püspöki szentmise keretében kiszolgáltatja a bérmálás szentségét. A szentmisét követő fogadáson találkozik a magyar hívekkel és meghívott vendégekkel a Magyar Kultúrközpont Mindszenty Termében. Május 17-én Cserháti püspök elrepül Torontóba, ahol a magyar jezsuiták látják vendégül. Másnap, május 18-án, vasárnap délelőtt 11 órakor püspöki szentmisét mutat be és bérmál a torontói Szent Erzsébet magyar templomban. Ezt követi 13.00 órakor egy fogadás és ebéd, ahol az egyházközség híveivel találkozik.

Május 19-én a reggeli szentmisét követően meglátogatja Dr. Miklósházy Attila ny. püspököt Pickeringben. Május 20-án, kedden átrepül Calgaryba, ahol Molnos László, az egyházközség képviselő testületének világi elnöke fogadja. Néhány napig az Árpád-házi Szent Erzsébet Magyar Plébánia vendége, ahol május 23-án, pénteken Boldog Apor Vilmos püspök és vértanú emléknapján, ünnepi szentmisét celebrál és kiszolgáltatja a bérmálás szentségét. A szentmise után a fogadáson találkozik az ott élő magyar hívekkel.

Május 24-én, szombaton érkezik meg a winnipegi Páduai Szent Antal Magyar Plébániára. Itt másnap, május 25-én, vasárnap 11 órakor szentmisét mutat be és ezt követően a plébánia hívei az egyházközség nagytermébe várják. Május 26-án Winnipegből Torontón át Münchenbe érkezik, ahonnan június 2-án utazik haza Budapestre.

Ki fogja nekünk elhengeríteni a követ a sír bejárata elől?