Letölthető az Ökumenikus Imahét füzete
2017. január 12., csütörtök 09:17

2017. január 15. és 22. között kerül megrendezésre a Krisztus-hívők egységéért végzett ökumenikus imahét, amelynek alap-igéje: „… Krisztus szeretete szorongat minket…” (2Kor 5,14-20).

Az országos nyitó istentisztelet 2017. január 15-én, vasárnap 18 órakor lesz a Kálvin téri református templomban. Igét hirdet Dr. Erdő Péter bíboros és Gáncs Péter evangélikus elnök-püspök. A liturgiában szolgálnak a MEÖT tagegyházainak vezetői.

Az imafüzet innen tölthető le.

Az okos ember a házát sziklára építette.

Szent István király, Magyarország fővédőszentje

Ma Szent Istvánnak, az első magyar királynak főünnepe van. Atyjának, Géza nagyfejedelemnek művét folytatva kereszténnyé tette nemzetét. III. Ottó német-római császár biztatására Rómából kapott koronával avatták királlyá. Püspökségeket és számos monostort alapított. Miután utolsó fiúgyermekét, Imrét is elvesztette, országát a Boldogságos Szűz Mária oltalmába ajánlotta. Nagyboldogasszony ünnepén 1038-ban halt meg. Székesfehérvárott temették el.