Országos gyűjtés a katolikus iskolák javára
2018. február 22., csütörtök 14:50

A katolikus iskolák javára gyűjtenek Magyarország összes katolikus templomában február 25-én, a hónap utolsó vasárnapján. Az adakozás évről évre bizonyítja, hogy milyen sokan szívükön viselik egyházunk oktatási-nevelési szolgálatának támogatását.

A 305 katolikus oktatási intézmény 668 intézményegységgel van jelen a magyar köznevelésben. Az idei tanévben 150 óvodát, 244 általános iskolát, 95 gimnáziumot, 30 szakközépiskolát, 52 szakgimnáziumot, 5 szakiskolát, 56 kollégiumot és 36 alapfokú művészeti iskolát tart fönn 15 egyházmegye, 27 szerzetesrend és három egyéb egyházi szervezet.

A Magyar Katolikus Egyház a 2017/2018-as tanévben összesen 131.129 fiatal oktatásáról gondoskodik 12.573 pedagógus közreműködésével.

Az asszonyok szülöttei között nem támadt nagyobb Keresztelő Jánosnál.

Szent Lúcia, szűz és vértanú

Milyen sokan keresik a jeleket, amelyekkel felismerhetik a nagy dolgokat. És milyen sokszor megyünk el a jelek mellett, anélkül, hogy felismernénk. Adventi utunk erősítsen meg abban, hogy figyelünk Isten üzenetére, felismerjük jeleit a világban, és mások felé közvetítjük Isten akaratát.