Nyártól dr. Tóth Tamás az MKPK új titkára
2018. március 8., csütörtök 11:00

A Konferencia titkárának második mandátuma idén nyáron lejár. A Püspöki Konferencia szabályzata szerint ezt a funkciót legfeljebb két alkalommal lehet betölteni, így a testület döntése szerint nyártól dr. Tóth Tamás, a római Pápai Magyar Intézet rektora veszi át a tisztséget.

Tóth Tamás 1976-ban Kecskeméten született. A szegedi Kiss Ferenc Erdészeti Szakközépiskolában érettségizett 1994-ben.Teológiai tanulmányait Veszprémben, Szegeden, majd a Collegium Germanicum et Hungaricum növendékeként Rómában végezte. 2002-ben Kalocsán szentelték pappá a Kalocsa-Kecskeméti Főegyházmegye számára. 2004-2007 között káplán először Kiskunfélegyházán, majd Soltvadkerten, és ugyancsak 2004-től tart kurzusokat a szegedi Gál Ferenc Főiskolán. 2006-ban egyháztörténelemből doktorátust szerzett Rómában, a Pápai Gergely Egyetemen, amelyet a Szegedi Tudományegyetem Bölcsészettudományi Kara történelemtudomány tudományágban honosított. 2007-2011 között az apostoli nuncius titkára Budapesten, 2011-ben nevezték ki a római Pápai Magyar Intézet rektorává és a Magyar Katolikus Püspöki Konferencia római ágensévé (ügyvivőjévé). Több magyar, valamint idegen nyelvű egyháztörténeti tárgyú könyv és tanulmány szerzője. 2012-ben a Magyar Érdemrend lovagkeresztjével, 2013-ban pápai káplán címmel tüntették ki.

A Püspöki Konferencia 2018-ban a testület titkárává választotta.

Én vagyok a szőlőtő, ti a szőlővesszők.
  Jn 15,1-8

Szent Rita

SZENT RITA Olaszországban, az umbriai kis hegyi faluban Rocca Porenában született 1380-ban. Szülei jómódú, tekintélyes emberek voltak. Gyermeküket taníttatni akarták, de a kisgyermek Rita másra vágyott. Az evangélium alapján a szegényebb életet kívánta, fontos volt számára az imádság és a szeretet különböző gyakorlatai.