Megkezdte munkáját a vatikáni vegyesbizottság
2004. április 27., kedd 13:15

Budapest: 2004. április 26-án megtartotta elsõ ülését az 1119/2003. (XII.10.). kormányhatározat alapján felállított vatikáni vegyesbizottság. Az ülésen elfogadták mûködési rendjüket, meghatározták a Vatikáni Megállapodásban szabályozott kérdéskörök áttekintésének idõbeli ütemezését.
A bizottság munkájában kormányzati oldalról Gulyás Kálmán, a Miniszterelnöki Hivatal egyházi kapcsolatokért felelõs címzetes államtitkára, a bizottság társelnöke, Major Mária, az Egészségügyi, Szociális és Családügyi minisztérium helyettes államtitkára, Robák Ferenc, a Külügyminisztérium fõosztályvezetõje, Szilvásy György, a Nemzeti Kulturális Örökség Minisztériuma közigazgatási államtitkára, Szüdi János, az Oktatási Minisztérium közigazgatási államtitkára és Várfalvi István, a Pénzügyminisztérium helyettes államtitkára vesz részt. A vatikáni fél képviseletét Juliusz Janusz címzetes érsek, apostoli nuncius, a bizottság társelnöke, Erdõ Péter bíboros-prímás-érsek, Seregély István érsek, a Magyar Katolikus Püspöki Konferencia elnöke, Gyulay Endre megyéspüspök, Keresztes Szilárd megyéspüspök, valamint Veres András püspök, a Magyar Katolikus Püspöki Konferencia titkára látja el.

Az elsõ ülésen megjelent Kiss Péter miniszter, aki köszöntõjében arról biztosította az egyházakat, hogy a kormány egyházpolitikája változatlan: a jövõben is maximálisan tiszteletben tartják az egyházakkal megkötött megállapodásokat, az egyházak autonómiáját, a hatályos szabályozás szerint járnak el. A kormány értékelése szerint az 1997-ben, a Magyar Köztársaság kormánya által megkötött megállapodás az elmúlt évek során jól szolgálta a Magyar Katolikus Egyház függetlenségének megerõsödését, közszolgálati tevékenységének kibontakozását, autonómiájának megerõsödését.
A Magyar Köztársaság kormánya következetesen folytatja az 1997-ben megkezdett munkát. A megállapodás mostani áttekintése azt a célt szolgálja, hogy a végrehajtás során felmerülõ esetleges problémák ellentmondásait tisztázzuk, amennyiben szükséges, a korrekciókat elvégezzük. A mostani tárgyalásoknak nem célja a fennálló megállapodások megváltoztatása.
MKPK Sajtóiroda/Magyar  Kurír

Beteljesedett!