Szocska A. Ábel OSBM püspökké szentelése
2018. április 18., szerda 08:33

2018. április 7-én Őszentsége Ferenc pápa Szocska A. Ábelt, a Nyíregyházi Egyházmegye apostoli kormányzóját nyíregyházi megyéspüspökké nevezte ki. Szentelése és beiktatása 2018. május 10-én lesz a nyíregyházi Szent Miklós-székesegyházban.

A görögkatolikus hagyomány szerinti püspökszentelés szertartását két részre bontották. Május 9-én, Máriapócson, a vecsernye keretében kerül sor a püspöki hitvallás szertartására. Május 10-én, a 10.30-kor kezdődő Szent Liturgia keretében történik a püspökké szentelés, melyet Kocsis Fülöp hajdúdorogi érsek - metropolita, Orosz Atanáz a miskolci egyházmegye püspöke és Ciril Vaszil, a Keleti Egyházak Kongregációjának érsek titkára fog végezni.

Szocska A. Ábel OSBM Nagyszőlősön (Kárpátalja, Ukrajna) született, 1972. szeptember 24-én. 2001. június 20-án tett örökfogadalmat, majd 2001. szeptember 30-án Máriapócson szentelték pappá.

Szolgálati helyei és tisztségei:
2001-2002: Budapest-Kispesten káplán
2002-2004: Máriapócsi házfőnök
2004-2008: Budapest-Kispesten parókus
2008-2012: a Nagy Szent Bazil Rend magyarországi tartományfőnöke
2009-2011: Máriapócson parókus
2012-2013: a Miskolci Apostoli Exarchátus ökonómusa
2013-2014: szolgálati év a matawani monostorban (New Jersey, USA)
2014-2015: a Miskolci Apostoli Exarchátus első helynöke
2015-től:  a Nyíregyházi Egyházmegye apostoli kormányzója
2016-tól: a Nagy Szent Bazil Rend magyarországi tartományfőnöke

Jézus tizenkettőt választott ki, hogy vele tartsanak, és hirdessék az igét.
  Mk 3,13-19

Szent Vince diakónus, vértanú

Jézus Krisztus az egész teremtés középpontja és teljessége. Őbenne élet volt és ez az élet volt az emberek világossága. Benne az istenség egész teljessége lakozik. Így Jézus Krisztus, aki a világmindenség Királya és örök Főpapja.

Boldog Batthyány László

Családapaként a boldogok között. Magyar népünknek szüksége van a hiteles példaképekre, olyan emberekre, akik jól tudták felhasználni képességeiket és lehetőségeiket. László herceg hallott Jézusról, mert volt, aki beszéljen róla. Akkor fognak sokan hallani Jézusról, ha merünk, tudunk beszélni róla.