Új információk a Brenner János boldoggá avatására érkezőknek
2018. április 26., csütörtök 09:58

A Szombathelyi Egyházmegye új információkkal segíti a Brenner János boldoggá avatására érkezőket.
A szervezők arra kérik a boldoggá avatásra kerékpárral érkezőket, hogy a bicikliket a Tófürdőhöz tartozó Jégpálya kerékpártárolójában helyezzék el. Az önkéntesek, rendőrök segítenek abban, hogy ezt merre találják.

A vonattal érkezőktől azt kérik, hogy időben váltsák meg a vasúti menetjegyüket, lehetőség szerint már pénteken vagy szombaton. Ne május 1-jén reggel, az induláskor, így elkerülhetik az esetleges hosszabb sorban állást. Ha időben váltanak jegyet, az jelzés a vasúttársaságok felé is, hogy megnövekedett utazói létszámra készüljenek.

Május 1-jén, kedden, a boldoggá avatás napján a Szily János Egyházmegyei Gyűjtemény és Látogatóközpontban a földszinti kiállítások (Brenner János-, Mindszenty József-kiállítás, Sala Terrena) ingyenesen látogathatók.

A Püspöki Palota barokk termei 13 órától látogathatók 20 percenkénti csoportos vezetéssel. Jegyárak: felnőtteknek 1500 Ft, diákoknak és nyugdíjasoknak 700 Ft.

Az Egyházmegyei Könyvtár 13 órától tekinthető meg félóránkénti vezetéssel. Jegyárak: felnőtteknek 1000 Ft, diákoknak, nyugdíjasoknak 700 Ft.

A rábakethelyi Brenner-emlékhelyekről térképes ismertető készült, mely ITT tekinthető meg, illetve tölthető le.

Forrás és fotó: Szombathelyi Egyházmegye

A Szentlélek abban az órában megtanít majd titeket, hogy mit kell mondanotok.

Szent Hedvig szerzetesnő

1174-ben született Andechs várában (Bajorország). Nagynénje volt Árpád-házi Szent Erzsébetnek. Ő is a Felebaráti szeretet mintaképe volt. Henrik sziléziai herceg felesége lett és hét gyermeket hozott a világra. Élete tele volt szenvedésekkel: hazulról rossz hírek jöttek, saját sziléziai családjában is véres viszályok voltak. Ő azonban felismerte, hogy mit kell tenni: "Az ellentéteket ellentétekkel kell gyógyítani": a gyűlöletet szeretettel, a bűnt engeszteléssel. Kemény vezeklő életet élt tehát. Férje halála után a trebnitzi ciszterci nővérek kolostorában élt. 1242. október 15-én halt meg. Sírja az ottani rendi templomban van.

Alacoque Szent Margit Mária szűz

Alacoque (ejtsd: Alakok) Szent Margit 1642-ben született Lauthecourban. Ifjúkora nehéz volt. A vizitációs nővérek Paray-le-Monial-i zárdájába lépett be. Ott kapta a misztikus kegyelmet, hogy Jézus Szívének tiszteletét terjessze. Legjelentősebb látomása 1675 Úrnapjának hetében volt: ebben megbízást kapott arra, hogy szorgalmazza Jézus Szíve ünnepének bevezetését. 1690. október 16-án halt meg.