Michael A. Blume SVD Magyarország új apostoli nunciusa
2018. július 4., szerda 12:12

A Szentatya, Ferenc pápa 2018. július 4-én Michael August Blume SVD, alessanói (Alexanum) címzetes érseket Magyarország apostoli nunciusává nevezte ki.

Őexcellenciája Mons. Michael August Blume SVD, eddigi Ugandai Apostoli Nuncius alessanói (Alexanum) címzetes érsek South Bend-ben (Indiana, Amerikai Egyesült Államok) született 1946. május 30-án.

Verbita szerzetes, 1972. december 23-án szentelték pappá.

Matematikai baccalaureátusi fokozatot és Rómában a Pápai Gergely Egyetemen teológiai diplomát szerzett.

1975 és 1983 között teológiai tanár a ghánai Cape Coast Regionális Szemináriumban.

1983 és 1990 között az Isteni Ige Társasága ghánai, benini és togói tartományfőnöke.

1990 és 1994 között az Isteni Ige Társasága egyetemes titkára.

1995. április 1-től szolgálatot teljesített a Kivándorlók és Utazók Lelkipásztori Gondozásának Pápai Tanácsánál.

2000. április 6-tól a Kivándorlók és Utazók Lelkipásztori Gondozásának Pápai Tanácsánál titkár helyettes.

2005. augusztus 24-én Benin és Togo apostoli nunciusává nevezték ki.

2013. február 2-án Ugandai apostoli nunciusi kinevezést kapott.

Beszélt nyelvek: angol, olasz, francia, német.

Budapest, 2018. július 4.

a Magyar Katolikus Püspöki Konferencia Titkársága

Mester, mi jót kell tennem, hogy eljussak az örök életre?

Szent Bernát apát, egyháztanító

Bernát 1090-ben született burgundiai nemes családból. Négy évvel anyja halála után belépett Citeaux (innen a ciszterci rend neve) reformkolostorába. Később 12 szerzetessel új kolostort alapít Clairvaux-ban. Életműve rohamosan fejlődött, úgyhogy haláláig nem kevesebb, mint 68 új kolostor létesült. De nemcsak a szerzetesi élet felvirágoztatása foglalkoztatta, hanem az egész Egyház gondjai is. Tanácsadója volt pápáknak, püspököknek és fejedelmeknek egyaránt. Lendületes, nagy hatású szónok volt. Lelki életét jellemzik saját szavai: ?Az istenszeretet mértéke a mérték nélküli szeretet.? A sok munka és önmegtagadás idő előtt felőrölték erejét. Meghalt 1153. augusztus 20-án.