"Hisszük, hogy hűséges szolgálata után részesül a feltámadás dicsőségében"
2005. április 2., szombat 22:09

A Magyar Katolikus Egyház tagjai mély fájdalommal értesültek II. János Pál pápa haláláról. Péteri szolgálata által hitelesen tanúskodott az élő Krisztusról nemcsak a Katolikus Egyház tagjai előtt, hanem erőt és reménységet adott a másvallásúaknak és minden jóakaratú embernek is. Mi magyarok is sokszor és sokféleképpen megtapasztaltuk irántunk való szeretetét és pásztori gondoskodását.

A húsvéti örömhír erejében hisszük, hogy az isteni irgalmasság által, az Istentől kapott nagyon gazdag életpálya és hűséges szolgálata után részesül a feltámadás dicsőségében. Ezért egy szívvel imádkozunk érte.

Őt, aki egész életét a Boldogasszony kezébe és oltalmába ajánlotta, az örökkévalóság küszöbén fogadja a Szűzanya és vezesse Szent Fiához!

Budapest, 2005. április 2.