A MAGYAR KATOLIKUS PÜSPÖKI KONFERENCIA NYILATKOZATA
2005. április 20., szerda 11:11

A Magyar Katolikus Püspöki Konferencia tagjai a vezetésükre bízott katolikus hívőkkel egyetemben nagy örömmel fogadták a hírt, hogy XVI. Benedek névvel új pápája van a Katolikus Egyháznak. Hálát adunk Istennek a nagy ajándékért, hogy személyében valóban méltó és alkalmas Péter-utódot állított népének vezetésére. Kérjük Istent, hogy adja meg az új pápának, Krisztus földi helytartójának a hit, a remény és a szeretet ajándékát, hogy szolgálatát igazi életszentségben ne csak az Egyház, hanem az egész emberiség javára tudja fordítani számos éven át.

Az Egyház és az egész világ bizakodva és reménykedve néz szolgálata elé. Ugyanazt a küldetést kapta, amelyet az egykori galileai halász ember, Péter apostol kapott: „Mondom tehát neked: Te Péter vagy. Erre a sziklára építem Egyházamat, és a pokol kapui nem vesznek erőt rajta” (Mt 16,18).

Isten hívő népe imádsággal kíséri, és hűséges ragaszkodással segíteni kívánja erőfeszítéseiben, amelyekkel az emberek üdvösségét, a népek, a vallások, a különböző keresztény felekezetek közeledését, és az egész világ békéjét akarja szolgálni. Az Egyház Anyja, a Magyarok Nagyasszonya, a Béke Királynője oltalmazza és Szent Benedek, Európa védőszentje segítse péteri szolgálatában Őszentségét, XVI. Benedek pápánkat!

Budapest, 2005. április 20.

Magyar Katolikus Püspöki Konferencia