Magyar egyházi könyvek Erdélybe
2005. május 10., kedd 09:30

Az erdélyi katolikus és protestáns lapok olvasói május első hétvégéjén egy pluszkiadványt találhattak az újságban: egy színes katalógust, amely több mint 200 könyvet kínál.

Régóta megfogalmazott igény válik most valóra. A jóérzésű erdélyi és anyaországi magyarok különösen is fontosnak tartják a határ két oldalán élők lelki, szellemi összekapcsolását. Ennek egyik konkrét formája, hogy a határon túli magyarság folyamatosan hozzájuthasson a magyarországi katolikus, református és evangélikus egyházi kiadók könyveihez. Ezt a célt szolgálja a most induló Magyar Egyházi Könyvklub, amelyet a nagyváradi Kolbe Kiadó a magyarországi Szent Maximilian Kiadóval együttműködve hozott létre.

A kiadók szándéka szerint évente három alkalommal jelenik meg prospektusuk 30-30 ezer példányban, melyben az alapművek (Biblia, imakönyvek, lexikonok stb.) mellett a legfrissebb lelkiségi, irodalmi és ifjúsági könyveket kínálják. A következő katalógusban már a romániai magyar egyházi kiadók könyveit is szeretnék elhelyezik, így klubtagjaik egyetlen helyről tudnák beszerezni a magyarországi és az erdélyi egyházi irodalmat. A kiadvánnyal segítséget szeretnének nyújtani az erdélyi egyházi kiadók könyveinek magyarországi terjesztéséhez.

A Magyar Egyházi Könyvklub munkáját a kiadók nem csupán könyvterjesztési feladatnak tekintik, hanem annál sokkal többnek: sajtóapostolkodásnak, iratmissziónak.

A Magyar Egyházi Könyvklub katalógusa megrendelhető a nagyváradi Kolbe Kiadónál: 0259/447-176

(Forrás: MKPK Sajtóiroda)

Én vagyok az élet kenyere.

Soubirous Szent Bernadett

Egy enyhe téli napon rőzsegyűjtés közben ragyogó fénnyel körülvett lányalakot látott meg a Gave folyócska partján levő sziklabarlangnál. Ijedtében Rózsafüzérét kapta elő, a kisértés gondolatát keresztvetéssel akarta elhessegetni. A jelenség is keresztet vetett a rózsafüzérével, Bernadettel együtt némán imádkozta a szentolvasót. A kis Bernadettel rőzsét gyűjtő társnői semmit sem láttak a jelenésből.