Harminchat millió forint a Szentföldnek
2005. augusztus 8., hétfő 14:58

A Szentföldön élő keresztények megsegítésére rendezett ez évi országos templomi gyűjtés eredménye 36 millió forint. Ez az összeg négy millió forinttal több, mint a tavalyi gyűjtés eredménye.

A világ keresztényeinek összefogása a Szentföldön élő keresztények megsegítésére és helyben maradásuk feltételeinek biztosítására felmérhetetlen jelentőségű. A legfrissebb adatok szerint ugyanis Izraelben az 5,5 millió zsidó és a 3,5 millió muzulmán felekezetű mellett már csak 180 ezer keresztény él, és számuk a romló körülmények miatt évről-évre csökken.

A pápák már 1618 óta kérik a katolikus híveket, hogy minden évben a nagyböjti időszakban imájukkal és anyagi támogatásukkal segítsék a Szentföldön élő keresztény testvéreiket. Az ez évi országos gyűjtést március 13-án rendezték a katolikus templomokban.

(Forrás: MKPK Sajtóiroda)

Jézus mondja: Az én juhaim hallgatnak szavamra.

Szent Adalbert püspök, vértanú

Előkelő családból származott, és a keresztségben a Woytech nevet kapta. Magdeburgban nevelkedett. 982-ben Ditmár prágai püspök szentelte pappá, és nem sokkal később utóda lett a püspöki székben.