Értünk élnek
Vallomások a lelkipásztori szeretet gazdagságáról és szépségéről
2005. november 16., szerda 14:38

Az Unio Cleri papi közösség, az őt évvel ezelőtt megjelent nagysikerű Előttünk járnak című könyv után most újabb papi vallomásokat tartalmazó művel ajándékozza meg a téma iránt érdeklődőket. A vallomások írói: Bosák Nándor megyéspüspök, Oláh Miklós nyugalmazott szemináriumi rektor, Brückner Ákos O.Cist plébános, Kabar Sándor plébános, Kuklay Antal plébános, Kerényi Lajos  Sch.P. plébános, kórházi lelkipásztor, Miksó Sándor plébános, az MKPK börtönrefense, Dúl Géza plébános, az MKPK cigányreferense, Nemes Ödön SJ. missziós szerzetes. A mű a Szent István Társulatnál jelent meg.

A könyv elsődleges feladatának tekinti, hogy bemutassa a lelkipásztori szeretet gazdagságát és szépségét. A vallomásokból megtudhatjuk, hogy Isten hogyan érinti meg választottját, és a kiválasztott egész életével miként válaszol erre az Istentől kapott meghívásra. A papi sorsokon keresztül a történelmi korszak is megjelenik előttünk, amelyben a lelkipásztorok megtapasztalhatták a lelkipásztori élet örömeit és a külső akadályokból származó küzdelmeit. A mű hasznos azok számára is, akik magát a korszakot és az Egyház történetét jobban meg akarják ismerni.

Fájdalmas tapasztalat, hogy az utóbbi időben a hivatások száma csökken. Ennek egyik oka lehet, hogy a világiak nem ismerik eléggé a papok életét. Sokat hallanak a papi munka küzdelmeiről, a nehézségekről, kevesebbet annak örömeiről, szépségéről. A könyv fontos feladatának tekinti, hogy a papi vallomások segítségével bemutassa: az Isten meghívó szeretetéből táplálkozó papi élet gazdagságát, és ezáltal segítséget adjon a papi és szerzetesi hivatásgondozás számára.

(Forrás: MKPK Sajtóiroda)

Beteljesedett!