Országos gyűjtés a katolikus iskoláknak
2006. február 24., péntek 08:00

A katolikus iskolák javára gyűjtenek február 26-án, vasárnap a katolikus templomokban. Évről évre nagyobb áldozatot hoznak a hívek a nehéz helyzetben lévő egyházi iskolák fennmaradásáért. A mindig február utolsó vasárnapján rendezetett országos gyűjtés komoly segítséget jelent az anyagilag nehéz helyzetben lévő intézményeknek.

Az előző évi országos gyűjtés összege 77,5 millió forint volt, 18,5 millióval több, mint 2004-ben, amikor 59 millió forint folyt be. Hazánkban jelenleg 322 katolikus közoktatási intézmény működik, 65 ezer diákkal.

Pápai Lajos püspök, az MKPK iskola-felelőse szerint a katolikus iskolák súlyos gondokkal küzdenek. Elvben a magyar törvények szerint ugyanakkora támogatást kellene kapniuk, mint az önkormányzati, illetve állami iskolák, ez azonban már tavaly sem volt így. „A 2006-os költségvetés pedig különösen is nehéz helyzetbe hozta iskoláinkat diszkriminatív intézkedéseivel – olvasható a püspök által az országos gyűjtés alkalmából kiadott körlevelében. – Ebben a helyzetben ez a gyűjtés egyházi iskoláink céljára úgy hangzik, mint egy segélykiáltás. Bízunk abban, hogy mindenki megérti ennek jelentőségét, és segít intézményeinknek súlyos gondjukban addig is, amíg – reményünk szerint – a finanszírozás kérdésében is visszaáll a törvényesség.”

Budapest, 2006. február 24.

Melléklet: A katolikus közoktatási intézmények statisztikája

(Forrás: MKPK Sajtóiroda)

Hirdessétek az evangéliumot minden teremtménynek!

Szent Márk evangélista

Zsidó papi családból származott. Zsidó neve: János. Az Úr szenvedése idején még ifjú volt.