Pályázatot hirdet az MKPK Titkársága
2006. április 11., kedd 13:47

Amint már korábban hírül adtuk, 2006. április 4-én mutatták be Budapesten, az MKPK Titkárságának épületében az Útmutató egyházi kifejezések helyesírásához című füzetet, amelyet a Szent István Társulatnál jelent meg.

Ehhez kapcsolódva a Magyar Katolikus Püspöki Konferencia Titkársága Egyházi szakszókincs a modern katolikus írásbeliségben címmel önkéntes szókincsgyűjtő pályázatot hirdetett középiskolások és felnőttek számára. A pályázati felhívás innen letölthető.

Aki nincs ellenünk, velünk van.
  Mk 9,38-40

Szent Rita

SZENT RITA Olaszországban, az umbriai kis hegyi faluban Rocca Porenában született 1380-ban. Szülei jómódú, tekintélyes emberek voltak. Gyermeküket taníttatni akarták, de a kisgyermek Rita másra vágyott. Az evangélium alapján a szegényebb életet kívánta, fontos volt számára az imádság és a szeretet különböző gyakorlatai.