Pályázatot hirdet az MKPK Titkársága
2006. április 11., kedd 13:47

Amint már korábban hírül adtuk, 2006. április 4-én mutatták be Budapesten, az MKPK Titkárságának épületében az Útmutató egyházi kifejezések helyesírásához című füzetet, amelyet a Szent István Társulatnál jelent meg.

Ehhez kapcsolódva a Magyar Katolikus Püspöki Konferencia Titkársága Egyházi szakszókincs a modern katolikus írásbeliségben címmel önkéntes szókincsgyűjtő pályázatot hirdetett középiskolások és felnőttek számára. A pályázati felhívás innen letölthető.

Aki nem veszi föl keresztjét, és nem követ engem, az nem méltó hozzám.
  Mt 10,34?11,1

Szent Henrik

Szent II. Henrik császár bajor herceg volt, Szent István sógora. Német királlyá választották. A pápa 1014-ben római császárrá koronázta. A szent császár teste a tőle alapított bambergi székesegyházban nyugszik, feleségével, Szent Kunigundával együtt.