Dr. Varga Lajos esperest váci segédpüspökké nevezte ki a pápa
2006. május 27., szombat 12:15

www.ujember.katolikus.huA Szentatya, XVI. Benedek pápa a Váci Egyházmegye segédpüspökévé nevezte ki főtisztelendő Dr. Varga Lajos pásztói esperes-plébános urat, akinek a Sicca Veneria címzetes püspöki címet adományozta.

Dr. Varga Lajos püspök úr Budapesten született 1950. december 5-én. A budapesti Piarista Gimnáziumban érettségizett, majd 1969-1974 között teológiai tanulmányokat folytatott Egerben az Érseki Papnevelő Intézetben.

1974. június 23-án szentelték pappá Vácott.

1974-1985-ig a Váci Egyházmegye plébániáin teljesített szolgálatot, majd 1985-1993 között püspöki titkár volt. 1979-ben szerzett teológiai doktorátust Budapesten a Római Katolikus Hittudományi Akadémián.

1993-1995 között a Váci Püspökség irodaigazgatója és az Egyházmegyei Kincstár és Gyűjtemény igazgatója.

1996-1997 között Rómában egyháztörténeti tanulmányokat folytatott.

1995-től plébános Pásztón.

(Forrás: MKPK Sajtóiroda)

Amit hirdetek, úgy hirdetem, amint az Atya mondta nekem.

Szent György vértanú

Tisztelete valószínűleg a palesztinai Liddából ered. Rengeteg legenda tanúsítja, hogy nagyon népszerű szent a keleti és nyugati Egyházban.

Sigmaringeni Szent Fidél pap, vértanú

Jogot és teológiát tanult. Az egyetemi évek diákmulatságait elkerülte, inkább imádságra fordította szabad idejét.